"Minderi Lopez'e dar edeceğim"

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, 2016 olimpiyat oyunlarıyla ilgili açıklamalar yaptı.07.11.201513:25

Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, ''Muhtemelen 2016 olimpiyat oyunlarında yine finalde Lopez ile karşı karşıya geleceğim. Lopez'e orada da minderi dar ederek olimpiyat altınını boynuma takacağım'' dedi.

Memleketi Yozgat'ta Anadolu Ajansı Bürosunu ziyaret eden Kayaalp, kamp çalışmaları hakkında bilgi verdi. 2016 yılında katılacağı yarışmalar için çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Kayaalp, ilk kampı tamamladıklarını söyledi.

Kendisi için 2015 yılının çok güzel geçtiğini belirten Kayaalp, "Performansım oldukça yüksekti. Bu yıl ilk defa düzenlenen Avrupa Oyunları'nda şampiyon oldum. Ardından dünya şampiyonu olarak ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektirip, İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinlettim. 2016 yılında da aynı performansı sergilemek için şimdiden çalışmalarıma ağırlık vermeye başladım. İlk etap kampımızı İstanbul'da tamamladık" diye konuştu.

Kayaalp, 2016 yılının kendi yılı olacağını belirterek, şunları söyledi:

"2016 yılında Avrupa ve dünya şampiyonalarının yanı sıra olimpiyat oyunları da var. Bu yıl iki büyük şampiyonada şampiyon oldum. İnşallah 2016 yılında Avrupa ve dünya şampiyonluğunun yanı sıra olimpiyat oyunlarında da şampiyon olarak, diğer şampiyonluklarımı taçlandırmak istiyorum. Bunun için çalışmalarımı düzenli ve titiz bir şekilde sürdürüyorum."

"Lopez'e minderi tekrar dar edeceğim"

Dünyada tek rakibinin Kübalı sporcu Mijain Lopez Nunez olduğunu kaydeden Kayaalp, "2011 yılında İstanbul'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda Lopez'i yenerek şampiyon olmuştum. Bu yıl da ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen şampiyonada finalde Lopez'le karşılaştım ve rakibimi yenerek şampiyonu oldum. Muhtemelen 2016 olimpiyat oyunlarında yine finalde Lopez ile karşı karşıya geleceğim. Lopez'e orada da minderi dar ederek olimpiyat altınını boynuma takacağım. Buna yürekten inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Kayaalp, her şampiyonlukta, en çok İstiklal Marşı'nı okutup ay yıldızlı bayrağı göndere çektirdiği için mutlu olduğunu sözlerine ekledi.