Milli bisikletçiler iddialı

Milli bisikletçiler, EYOF'a iddialı hazırlanıyor,22.07.201511:42

Milli bisikletçiler Ahmet Örencik ve Arif Emre Uz, 2015 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali'nde (EYOF) derece elde edebilmek için yoğun bir tempoyla çalışıyor.

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te 28-30 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek EYOF'ta yarışacak milli bisikletçiler Ahmet Örencik ve Arif Emre Uz, Genç Milli Bisiklet Takımı ile çalışmalarını Sivas'ta sürdürüyor. Gençlik oyunlarında ilk 3'e girmeyi hedefleyen Örencik ve Uz, yarışmalara, günlük 100 kilometrenin üzerinde pedal çevirerek hazırlanıyor.

Sivas-Ankara kara yolunda olimpiyatlara hazırlandıklarını belirten Kocaeli BRİSA Spor'un sporcusu Ahmet Örencik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kamp hazırlıklarının iyi geçtiğini söyledi. EYOF'tan iyi bir dereceyle dönmek istediğini aktaran Örencik, "Sıkı bir şekilde hazırlanıyoruz, çalışmalarımız gayet güzel geçiyor. Emeklerimizin karşılığını alırız diye düşünüyorum" dedi.

Saate karşı yol yarışmasında Türkiye ikinciliği bulunduğunu dile getiren Örencik, "EYOF'tan iyi bir dereceyle dönmek istiyorum. Hedefim ilk 3 içerisinde yarışı tamamlamak. Bunda da başarılı olacağıma inanıyorum" diye konuştu.

Kapadokya Bisikletspor Kulübü sporcusu 16 yaşındaki Arif Emre Uz ise müsabakalar için hazırlıkları aralıksız şekilde sürdürdüklerini ifade etti. Uz, gençlik oyunlarında ilk 3 içerisinde yer almayı arzu ettiğini ve bunu başarmak için elinden gelen gayreti göstereceğini belirtti.

- "Bayrağımızı dalgalandırmak istiyoruz"

Türkiye Bisiklet Federasyonu Genç Milli Takım Antrenörü Hakan Kıpık da Genç Milli Takım'ın çalışmalarını Sivas'ta sürdürdüğünü, performansı yüksek olan sporcular Örencik ve Uz'un EYOF'ta Türkiye'yi temsil edeceklerini kaydetti.

Sporcularına güvendiğini anlatan Kıpık, her ülke için iki kontenjan verilen müsabakaya 35 ülkeden 70 sporcunun katılacağını bildirdi.

Tiflis'te gerçekleşecek oyunlarda, 28 Temmuz'da zamana karşı 10 kilometre yol, 30 Temmuz'da ise 72 kilometre yol yarışının yapılacağını aktaran Kıpık, "EYOF'ta ilk 3'e girerek ülkemizin bayrağını dalgalandırmak istiyoruz, sonuç alacağımızdan eminiz. Hedefimiz ilk 3'e girerek Avrupa çapında derece yapabileceğimizi ispatlamak, buna inanıyoruz. Çalışmalarımız bu kapsamda gayet güzel ve verimli bir şekilde geçiyor" ifadelerini kullandı.